SLOVENIË | De mooiste watervallen in Slovenië, deel II

Vorige week deelde ik in deel I al twee van de vijf mooiste watervallen van Slovenië. Vandaag laat ik je de overige drie zien in deel II! 

3. Slap Martuljek

Lengte: de lage waterval is 30 m lang en de hoge 100 m.
Waar: bij het voormalige Spik guest house in Gozd Martuljek
Parkeren: de parkeerplaats ligt vlakbij de brug over de Save Dolinka
Duur: de heenweg loop je in ongeveer 30-45 min, de terugweg loop je natuurlijk sneller.
Moeilijkheidsgraad: de heenweg is héél steil omhoog en ligt vol obstakels, maar het is te doen.
Wanneer: van de lente tot de herfst.
Entree: gratis

Onze waterval-dag, waarin we drie watervallen bezochten, wilden we per se afsluiten met een bezoekje aan deze waterval. Het was éven zoeken naar de parkeerplaats en daarna was het nog niet duidelijk waar we precies moesten zijn. Gelukkig kwamen we een meneer tegen, die het ons wel uit wilde leggen. Sterker nog, hij heeft zelfs een stuk met ons meegelopen! Hij bracht ons naar een súper steile weg omhoog en ja, het duurde wel even voordat ik boven was. Eenmaal boven moesten we nog een stuk door de natuur klimmen om er te komen. Normaal gesproken kun je er via een brug heen, maar die brug was al een aantal jaren iets minder betrouwbaar en we hadden weinig behoefte om in de afgrond te storten. Eenmaal bij de waterval waren we de klimtocht ook zo weer vergeten, want hij was práchtig!

4. Slap Veliki Kozjak

Waar: bereikbaar vanaf de Kobarid-Freznica weg, waar – net achter de Napoleon brug – een afslag is richting de waterval.
Parkeren: bij de rivider Soca
Duur: in ongeveer 20 minuten ben je er
Moeilijkheidsgraad: makkelijk
Wanneer: het hele jaar door (denk ik)
Entree: gratis

De waterval die het makkelijkste te bereiken is (ook weleens fijn) maar zéker ook één van de mooiste van Slovenië. We begonnen met het lopen over een gewone weg en het laatste stuk huppelden we weer over stenen en bruggetjes. En daar – om het hoekje – lag toen ineens de bovenstaande prachtigheid. Alsof de rots aan de bovenkant opengespleten was door de druk van het water. En die groene kléur, hè? Daar kan ik niet aan wennen. Práchtig!

5. Slap Boka

Lengte: de bovenste waterval is 106 m hoog, de onderste 30 m
Waar: vlakbij Bovec
Parkeren: er tegenover
Wanneer: de beste tijd is in het late voorjaar, omdat er dan veel smeltwater naar beneden klatert (ruim 100 ton per seconde!)

De laatste waterval hebben we alleen van een afstand gezien, omdat we nogal natte voeten hadden (dat is iets voor een latere blog… iets met in een rivier vallen). Maar ook van ver weg was ‘ie prachtig en vooral: gróót! Erg indrukwekkend.

Meer van Slovenië zien? Bekijk dan de film die we maakten!

Daarin zie je mij ook hijgend omhoog lopen, op weg naar waterval Martuljek!

Wit - kopie - kopie-001

Follow my blog with Bloglovin

5 thoughts on “SLOVENIË | De mooiste watervallen in Slovenië, deel II

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.